KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16118107
*
nr 1611 8107
Cecilia Frisendahl
(1922-2014), Sverige
Etsning, Hund. Signerad, numrerad 29/260, daterad -82. Bildmått: 16x20 cm, yttermått inklusive ram: 34x36 cm
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 19:45:11
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Läs mer om Cecilia Frisendahl
- Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia frisendahl djur djurmotiv etsning etsningar grafik hund hundar hundmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:58
*
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Läs mer om Cecilia Frisendahl
nr 1611 8107
Cecilia Frisendahl
(1922-2014), Sverige
Etsning, Hund. Signerad, numrerad 29/260, daterad -82. Bildmått: 16x20 cm, yttermått inklusive ram: 34x36 cm
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och mÃ¥lare född i Stockholm 1922, död 2014.Läs mer om Cecilia Frisendahl
- Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia frisendahl djur djurmotiv etsning etsningar grafik hund hundar hundmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:58