KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16118107
*
nr 1611 8107
Cecilia Frisendahl
(1922-2014), Sverige
Etsning, Hund. Signerad, numrerad 29/260, daterad -82. Bildmått: 16x20 cm, yttermått inklusive ram: 34x36 cm
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 19:45:11
- Konstnär/Designer
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Läs mer om Cecilia Frisendahl
- Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia frisendahl djur djurmotiv etsning etsningar grafik hund hundar hundmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
Läs mer om Cecilia Frisendahl
nr 1611 8107
Cecilia Frisendahl
(1922-2014), Sverige
Etsning, Hund. Signerad, numrerad 29/260, daterad -82. Bildmått: 16x20 cm, yttermått inklusive ram: 34x36 cm
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och målare född i Stockholm 1922, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Konstnär/Designer
Cecilia Frisendahl
Cecilia Frisendahl, svensk grafiker, tecknare och mÃ¥lare född i Stockholm 1922, död 2014.Läs mer om Cecilia Frisendahl
- Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cecilia frisendahl djur djurmotiv etsning etsningar grafik hund hundar hundmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



